Boudy (www.boudy.info) - Srub pod Jelení skálou - Česká republika, Beskydy, Moravskoslezské Beskydy, Masiv Smrku (hlavní info)
Srub pod Jelení skálou
Česká republika, Beskydy, Moravskoslezské Beskydy, Masiv Smrku | 900 m.n.m.

Mapa
Objekty v okolí
V okolí bylo nalezeno 21 objektů, znáte-li nějaký jiný, zkuste ho sem přidat...
Hlavní info
     
3
6
   
GPS WGS84: 49° 27’ 26.25” N   18° 22’ 34.15” EPoznámky
24.01.2013 10:05:39

Stanovisko www.boudy.info Na úvod musíme zdůraznit, že nás nesmírně mrzí stržení nebo jen poškození jakékoliv boudy, chaty, bivaku či přístřešku, který slouží všem tulákům a tulačkám za úkryt před nepohodou. Server www.boudy.info byl vytvořen a je veden právě proto, aby se zájemci o dnes už nonkonformní vandrování v přírodě mohli kde usušit, zotavit či jen pobýt s přáteli a načerpat nových sil. Má být jakousi oázou všech lidí, kteří ještě nezpohodlněli do hotelových pantoflí nebo apres-ski barů, nicméně občas si potřebují trochu od dorážející přírody odpočinout. Přesto se musíme ohradit proti nařčení, že právě uveřejnění objektu zde vedlo k jeho bezprostřední zkáze. Nechce se nám věřit, že dva týdny po zveřejnění dokáže některý z návštěvníků, jemuž předpokládejme leží boudy.info nebo srub těžce v žaludku, sehnat skupinu jemu podobných a v zimě, v závějích sněhu jít srub zbourat. Pokud by to někoho natolik hryzalo, dá se předpokládat spíš vypálení nebo "jen" devastace objektu. Takto se nám to jeví spíše jako promyšlený tah některého z větších spolků, s nimiž se každá T.O. dostává neustále do křížku (bez přímého obviňování nabízíme lesní správu, myslivost, správu CHKO) a načasování je nešťastnou shodou náhod. Ono stačí zadat heslo "srub pod Jelení skálou" do googlu a kdokoliv se ihned dostane k vyčerpávajícím informacím. Ohledně autorství fotografií, boudy.info fungují jako otevřená databáze, do níž může své postřehy přispívat kdokoliv, není tedy možné u fotografií a textů ověřovat porušování autorství. Jakmile jsme na porušení upozorněni, inkriminovaná data promptně odstraňujeme. Navíc velikost fotografií je omezena právě jako ochrana před jejich dalším využitím při tisku. Ještě jednou vyjadřujeme opravdovou lítost nad zničením srubu a doufáme, že se s podobným případem v budoucnu již nesetkáme a budeme se moci scházet s příjemnými lidmi ve stále krásnější přírodě pod modrou oblohou. Za www.boudy.info Karel Bidlo

Karel Bidlo
17.01.2013 22:53:36

Díky zveřejnění na těchto stránkách byl srub stržen! "Děkujeme" ! Navíc fotky zde byly použity bez souhlasů autorů, takže bude přikročeno k dalším opatřením!

K tomuto objektu je tu celkem 2 poznámek...
Fotogalerie
Od roku 2019 je srub uzamčen!! (2023)
(2023)
TO Svrab (2023)
V galerii je 4 obrázků, pokud máte nějaký další, můžete ho sem nahrát...
Popis
  • dřevěné palandy
  • stůl
  • lavice / židle
  • hliněná podlaha
  • kamna s plotnou
  • základní nádobí

Srub je od 15.9.2019 uzamčen pro veřejnost

Zdroj vody

Povrchový, občas méně vydatný.

Nejvhodnější doba návštěvy

Celoročně

Přístup

Lesem, mimo cestu.

  • Moravskoslezské Beskydy
© www.boudy.info | veškteré informace bez záruky | PHP 5.6.40-77+ubuntu20.04.1+deb.sury.org+1 | poslední úprava: 17.01.2022 19:41:24 V.A.