Boudy (www.boudy.info) - Bouda - Slovensko, Veľká Fatra, Lysec, Vyšná Lipová (hlavní info)
Bouda
Slovensko, Veľká Fatra, Lysec, Vyšná Lipová | 1 090 m.n.m.

Mapa
Objekty v okolí
V okolí bylo nalezeno 38 objektů, znáte-li nějaký jiný, zkuste ho sem přidat...
Hlavní info
     
2
6
   
GPS WGS84: 49° 1’ 54.91” N   19° 6’ 53.17” E

Vložil: Mário (04.10.2006)
Poslední úprava: aXcYTwHRCDeXDsm (26.10.2016)
Poznámky
12.11.2019 16:59:11

Chatu bych už určitě nenazývala luxusní... na podzim 2019 byla ve stavu kdy: podlaha verandy už spíš není než je a střecha verandy je dost "pochroumaná". Matrace ani postele zde již nejsou, kamna špatně tánhou a lehce se kymácí, ale posloužily svému účelu. Nemokoušeje se překročit kapacitu. U nás dva lidi z 8 v noci odcházeli spát ven. Je třeba pořádně hledat, ve svahu je opravdu dobře schovaná

Jolča
16.08.2011 09:18:25

Loni v říjnu bouda stále stála, podlaha verandy už byla dost rozbitá, ale uvnitř v pořádku. Kamna funkční, trochu hůř táhnou. Postele a matrace -no radši jsme spali na podlaze:)Střechou neteklo. Voda tam na podzim je kousek od doprava pří pohledu do kopce.

Petr
05.01.2010 22:40:54

Bouda stále existuje! Střecha funguje, dřevěná podlaha, jen postele se trochu rozpadají a někdo vysadil dveře z pantů (nepodařilo se nám je nasadit, ale moc jsme s tím nezápasili, možná byl práh zvednutý mrazem). Přístup byl přímo dolů ze sedla před Vyšnou Lipovou na vrstevnicové cestě, nedávno zde lesáci stahovali dřevo (vrstevnicová cesta je na mapách VKÚ značena dost zmateně, ve skutečnosti je možná výše), GPS by měla sedět.

Vasik
K tomuto objektu je tu celkem 7 poznámek...
Fotogalerie
V galerii je 3 obrázků, pokud máte nějaký další, můžete ho sem nahrát...
Popis
  • postele
  • matrace
  • kamna s plotnou

Luxusní totálně zašitá, stará (asi z r. 1967) bouda (zřejmě lesácká) s přístřeškem, funkčními kamny a jednou dvouposchoďovou postelí s matracemi (prožrané od myšek) na vrstevnicové lesácké cestě v Lubochňanské dolině přímo pod vrcholem Vyšné Lipové (západní hřeben Velké Fatry).

Zdroj vody
  • okolí je v době sucha bez vody
  • voda je při sněhové pokrývce nedostupná

ngJj6e cmljqzpqeqxf, [url=http://eqpyvmdklkka.com/]eqpyvmdklkka[/url], [link=http://fmoooozmqiyb.com/]fmoooozmqiyb[/link], http://ogufbuwimfbf.com/

Nejvhodnější doba návštěvy

Kdykoliv. Asi nejlépe na podzim a v zimě! To je ta správná romantika, když v kamnech praská dřevo a venku řvou jeleni a madvědi a nebo se honí meluzína a padá sníh.

V boudě je ralitivně překvapivě čisto, tak ať to tak zůstane navěky!!! Dřeva je kolem boudy všude spousty z polomu. Sekyrku a papír do kamen na podpal se kdyžtak hodí vzít sebou (pozor: koleno od kamen nemusí být na svém místě, stačí třeba pohledat kolem boudy).

Přístup

Přístup z hřebene nejlépe přímo svahem (kdysi polom) z vrcholu Vyšné Lipové směrem do Lubochňanské doliny. Případně z JV vrcholu Vyšné Lipové svážnicovou cestou (je to delší - cca 30 min, ale pohodlnější, než-li se prodírat již dost zarostlým polomem). V ohybu lesácké široké cesty, kde je složiště dřeva je boudu od cesty dost špatně vidět. Je cca 10 m nad cestou pěkně zašitá a obrostlá stromky :-)

  • VKÚ Harmanec č. 121 - Veľká Fatra
© www.boudy.info | veškteré informace bez záruky | PHP 5.6.40-68+ubuntu20.04.1+deb.sury.org+1 | poslední úprava: 17.01.2022 19:41:24 V.A.