Boudy (www.boudy.info) - Búda v Koprovej doline - ústie Hlinskej dol. - Slovensko, Východné Tatry, Koprová dolina (hlavní info)
Búda v Koprovej doline - ústie Hlinskej dol.
Slovensko, Východné Tatry, Koprová dolina | 1 410 m.n.m.

Mapa
Objekty v okolí
V okolí bylo nalezeno 21 objektů, znáte-li nějaký jiný, zkuste ho sem přidat...
Hlavní info
     
4
6
   
GPS WGS84: 49° 11’ 27.74” N   20° 0’ 15.37” E

Vložil: K (11.01.2012)
Poslední úprava: Vasik (17.01.2012)
Poznámky
31.03.2015 10:10:28

odumírání smrčin je důsledek výsadeb smrkových monokultur kde šíření kůrovce a dřevokazných hub a podobně je velmi jednoduché nejsou odděleny jinými druhy a tak je šíření velice snadné v přirozeném pralese čeká škůdce plno nástrah a jejich šíření je více omezeno navíc smrky společně srůstají kořeny a vymněnují si mezi sebou vodu a živiny tím se velmi snadno šíří houby toto je přirozený obraný mechanismus ekosystému hor proti přemnožení jednoho druhu na místě těchto uschlých monokultur postupne naroste přirozeny les do té doby tento les osidlí mnoho druhů ktere tisíce let žijí z těchto kalamit jako datli dřevokazní brouci mechy je důležité ponechat uschlé lesy nevytěžené a nechat je jejich přirozené obnově padlé kmeny jsou zdrojem obrovského množství potravy i živin pro pudu a úkrytem mnoha druhů nový les vzniklý z místních semen bude obsahovat více dřeviných druhů a on kurenční boj mezi semenáčky vybere jen ty nejsilnější a zajistí kvalitní genetiku pro stovky dalších generací

tomáš
12.01.2012 22:40:27

Rád bych se zeptal někoho znalejšího....kolem přístřešku (a v Koprové dolině celkově) velmi drasticky usychá jehličnatý les. Může ze to lýkožrout nebo imise nebo něco ještě jiného? Stromy jsou zatím celé, husté až do poslední větvičky ale totálně suché. A připomínám že je to záležitost posledních pár let.

Kaja
K tomuto objektu je tu celkem 2 poznámek...
Fotogalerie
Rozcestník odbočky do Hlinskej doliny. © Vasik (2012)
V galerii je 2 obrázků, pokud máte nějaký další, můžete ho sem nahrát...
Popis
  • lavice / židle
  • hliněná podlaha

Jednoduchý dřevěný přístřešek na rozcestí zelené a modré značky Hlinská dolina-ústie v Tiché dolině. Symetricky rozdělený na dva prostory, každý cca 2,5 x 2,5m, po obvodu lavice a z jednoho nároží otevřený. Při normálním dešti v pohodě. Stejný přístřešek je o kilometr dál na rozcestí do Smrečin

Zdroj vody

Potok

Nejvhodnější doba návštěvy

V TANAPu je plánované bivakování zakázáno.

Přístup

Koprovou dolinou značenými cestami až k rozcestí.

© www.boudy.info | veškteré informace bez záruky | PHP 5.6.40-65+ubuntu20.04.1+deb.sury.org+1 | poslední úprava: 17.01.2022 19:41:24 V.A.